Urszula Kauch

Pomoc nauczyciela

Posiadam wykształcenie pedagogiczne, jestem nauczycielem z długim stażem pracy. Obecnie pracuje w przedszkolu Fundacji Familijny Poznań „Mała 
Biedronka” na stanowisku pomoc nauczyciela. Bardzo cenię sobie tę pracę, gdyż kontakt z dziećmi sprawia mi dużą przyjemność.

Zamknij

Joanna Mackiewicz – Logopeda

Pracownik przedszkola

Biogram: Ukończyłam studia wyższe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kolejnym krokiem była oligofrenopedagogika, a następnie studia podyplomowe w zakresie logopedii. Od wielu lat pracuję z dziećmi. Aktualnie prowadzę w przedszkolach indywidualną terapię wad wymowy i zajęcia grupowe z dziećmi wspierające rozwój mowy.

Zainteresowania: Interesują mnie zaburzenia mowy u dzieci oraz możliwość ich korygowania.

Motto: Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.- Marek Aureliusz

Zamknij

Agnieszka Ludorowska – Psycholog

Pracownik przedszkola

Z dziećmi i ich opiekunami pracuję od 2011 roku. Przez ten czas doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w szkołach podstawowych, Poradniach Psychologiczno – Pedagogicznych i przedszkolach.  Za sprawą licznych szkoleń stale poszerzam swoje kompetencje, aktualnie kształcę się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej. Swoją pracę poddaję superwizji.

Moja praca to dla mnie pasja i wyzwanie jednocześnie. Staram się rozumieć ludzi, unikając oceniania ich – psychologia mi w tym pomaga. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które poprzez różne swoje zachowania, nie zawsze łatwe dla dorosłych do przyjęcia, usiłują nam coś powiedzieć. Próbuję odczytywać te komunikaty, będąc głęboko przekonaną, że nie ma „niegrzecznych” dzieci, są jedynie takie, których potrzeby nie zawsze bywają zaspokojone. Wspierając dzieci i ich opiekunów, czerpię m.in. z teorii przywiązania, która zwraca uwagę na znaczenie jakości wczesnych relacji dziecka z dorosłym w kontekście całościowego rozwoju człowieka i jego zdrowia psychicznego.

A ponadto, nie wyobrażam sobie dnia bez kawy i dobrej książki, tygodnia bez filmu, który zmusza mnie do myślenia, a życia w ogóle – bez radia i kotów.

Kontakt: a.ludorowska@familijny.pl

 

Zamknij

Julia Bock

Dyrektor

Julia Bock z wykształcenia jest geologiem i pedagogiem. Praca z dziećmi to jej życiowy wybór dlatego dziś jest absolwentką Wychowania Przedszkolnego i Edukacji Wczesnoszkolnej. Ukończyła liczne kursy doskonalące jej warsztat pracy. Doświadczenie zdobyła jako wychowawca świetlicy, nauczyciel w przedszkolu oraz pełniąc funkcję wicedyrektora w Publicznym Przedszkolu Logicus w Rokietnicy. Praca z dziećmi daje jej  wiele satysfakcji i zapału do pogłębienia wiedzy. Najbliższa jej sercu jest pedagogika daltońska na bazie, której konsekwentnie pracuje ,kierując się trzema głównymi zasadami: samodzielność, odpowiedzialność, i współpraca. Zgodnie z założeniem twórczyni Planu Daltońskiego Helen Parkhurst ,,Jeśli szanujemy dziecko i podążamy za jego możliwościami to może ono zrobić więcej,  niż od niego oczekujemy, a wszystko co dziecko potrafi  – nauczycielowi zrobić nie wolno”.

Zamknij

Natalia Iwankowska

Nauczyciel

Ukonczylam studia magisterskie na kierunku edukacja przedszkola i wczesnoszkolna, wybor studiow byl dla mnie oczywisty ,poniewaz uwielbiam pracowac i przebywac z dziecmi daje mi to wielka satysfakcje. Prace w fundacji rozpoczelam we wrzesniu 2018r.

Zamknij

Marta Kaczmarek – Koordynator sieci przedszkoli

Pracownik administracyjny

Z wykształcenia magister inżynier ochrony środowiska. Zawodowo, swoją codzienną pracą wspieram Fundacyjne „Przedszkola na pięć” jako koordynator sieci przedszkoli. Realizuję swoje zadania w biurze Fundacji, jak i placówkach przedszkolnych. Wizyta w przedszkolach, a co za tym idzie możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, dziećmi i ich rodzicami mobilizuje do działania i daje poczucie spełnienia. Każdy dzień stawia przede mną nowe wyzwania zawodowe – ich realizacja sprawia mi prawdziwą przyjemność i daje energię do dalszej pracy.Prywatnie… jestem zagorzałą fanka kryminałów, literatury faktu. Inspiracji szukam oraz odpoczywam w trakcie pieszych wędrówek. Relaksuję się słuchając muzyki oraz saunując.

Zamknij

Paulina Zaborowska

Nauczyciel

Jestem absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam Pracę Socjalną oraz Pedagogikę- specjalność Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe oraz Opiekuńczo-Wychowawczą i pracę z rodziną.

Z Fundacją Familijny Poznań współpracuję od 02.2019.

W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na przyjacielskie relacje. Daje swoim uczniom możliwie maksymalną swobodę w działaniu.

Prywatnie- lubię podróże oraz francuskie filmy.

 

 

Zamknij

Kadra pedagogiczna

Julia Bock

Dyrektor

Natalia Iwankowska

Nauczyciel

Paulina Zaborowska

Nauczyciel

Urszula Kauch

Pomoc nauczyciela

Joanna Mackiewicz – Logopeda

Pracownik przedszkola

Agnieszka Ludorowska – Psycholog

Pracownik przedszkola

Marta Kaczmarek – Koordynator sieci przedszkoli

Pracownik administracyjny